קורס למדריכים במסעות לפולין

קורס למדריכים המלווים קבוצות נוער למזרח אירופה בכלל ולפולין בפרט, נערך ב"גנזך קידוש השם". הקורס נערך  מטעם משרד החינוך ועיריית בני ברק.

מנחת הקורס הגב' שושנה גורמן פתחה את הקורס והזמינה את מנכ"ל ה"גנזך" הרב דוד סקולסקי לשאת דברי פתיחה.

בקשב רב נשמעו דברי המנכ"ל שסקר לפני הנוכחים את הפעילות הענפה של גנזך קידוש השם במטרה להחדיר בקרב הנוער והדורות הרבים את גילויי גבורת הרוח של הקדושים המושלכים באש התופת של השואה.

רכזת ההפקות של הגנזך, הגב ט. יוסקוביץ,  הקרינה לפני הנוכחים דוגמאות מסרטים תיעודיים חינוכיים הבנויים על עדויות של ניצולי שואה וחשפה בפניהם את החומרים העומדים לרשות המשתמשים באוצרות הגנזך.

הגב' חנה אדל, מרצה מטעם גנזך קידוש השם, הציגה לפני הנוכחים את יחידות הלימוד וההעשרה שהפיק הגנזך עבור מוסדות החינוך ותנועות הנוער.

ההתרשמות הרבה של הנוכחים באה לידי ביטוי בתגובותיהם החיוביות: "הגנזך שינה לי את התפיסה הרווחת לפיה היהודים הובלו כצאן לטבח, נוכחתי בגבורתם העילאית במצבים הקשים ביותר" – דברי אחד המורים; "העשרתם את הידע שלי אודות התנהלותם של היהודים המדוכאים והמיוסרים, אני גאה להיות בן לעם שאלו הם גיבוריו" – החרה-החזיק אחריו מורה שני. בנוסח זה התבטאו כל הנוכחים שהביעו את משאלתם לבוא ולבקר פעם נוספת כדי להכיר את החומרים ולהשתמש בהם.

       
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד