• ספרייה

  ספריית הגנזך מכילה אלפי כרכים בנושאי תולדות עם ישראל, שואה וגבורה יהודית, תקומה רוחנית ואמנות יהודית בקהילות ישראל בעבר ובהווה. הספרייה משרתת אוכלוסייה רחבה של מורים, חוקרים ותלמידים באזור המרכז ומחוצה לו. זו הספרייה הגדולה ביותר במגזר החרדי. בספרייה גם ספרים נדירים שנתרמו על ידי ניצולי שואה. הספרייה ממוחשבת, והספרים נגישים לכל קורא.

 • ארכיון

  במשך שנים עוסק "גנזך קידוש השם" באיסוף, מיון ושימור חומרים ארכיוניים, בחלקם יחידים מסוגם ונדירים, והפיכתם לנגישים לציבור הכללי ולחוקרים על ידי שימוש באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר בתחום השימור והתיעוד. "גנזך קידוש השם" עבר בשנים האחרונות תהליך מואץ של מִחשוב אשר מעמיד אותו בשורה אחת עם מוסדות גדולים ומקצועיים בתחום.

 • מאגר תמונות

  בארכיון "גנזך קידוש השם" קיימים כ- 300,000 תצלומים המתעדים נושאים שונים: העבר היהודי, שואה, תקומת שארית הפליטה, ארץ ישראל ויהדות התפוצות.

 • מאגר עדויות ויזואליות

  "גנזך קידוש השם" בתמיכת מינהל התרבות, ועידת התביעות, קרן העזבונות והחברה להשבת רכוש עוסק באופן אינטנסיבי בגביית עדויות מניצולי שואה על ידי צוות תחקירנים שהוכשר לכך.

 • מרכז פראגר

  גנזך קידוש השם רואה את המוזיאון העתידי ככלי להרחיב ולהעמיק את המידע ואת המודעות לנושא השואה, תוך הדגשתה של התגובה היהודית וגילויי העמידה הרוחנית תחת רדיפות הנאצים.

 • הפקות מולטימדיה

  "גנזך קידוש השם" מפיק סרטים בנושאים שונים עבור מוסדות חינוך ועבור כלל הציבור כדי להנגיש באמצעותם לציבור את העדויות הרבות והארוכות השמורות בו. עד כה הופקו סרטים בנושאי העבר היהודי, קידוש השם בשואה ושיקומה הרוחני של שארית הפליטה, בניסיון להעביר את המסר היהודי-ייחודי של "גנזך קידוש השם" בצורה אמינה, מרתקת וחווייתית.

 • אנטישמיות ושואה

  ברוכים הבאים לאתר המחודש של גנזך קידוש השם! חלק מן המדורים נמצאים עדיין בבניה, ואנו מקווים להשלימם בעתיד הקרוב. נשמח לתגובותיכם! צוות האתר

פסח

 

חדש בגנזך

עצור
תכנית מגירה
עושים פסח, מפנים את הבוידעם, מנקים מגירות? גנזך קידוש השם יוצא במבצע תכנית מגירה להצלת מסמכים, תעודות, תמונות וחפצים שיסייעו בידו להמשיך את מפעלו להנצחת והנחלת מורשת גבורת הרוח היהודית לפזורותיה. אם ברשותכם פריטים מסוג זה, צוות הגנזך ישמח לסייע בשימור החומר, סריקתו המקצועית ותיעודו. ניתן ליצור עמנו קשר בטלפון 03-5703018 (ניתן להשאיר הודעה)או בפקס שמספרו: 03-5787442
ראשי פורום הארכיונים התכנסו ב"גנזך קידוש השם"
פורום הארכיונים הנתמכים ע"י מינהל התרבות במשרד התרבות והספורט, התכנס ב"גנזך קידוש השם" לדון בבעיות העומדות על הפרק. בפגישה נדונו הדרכים לקידום הצרכים הדחופים של הארכיונים.
קורס למדריכים במסעות לפולין
קורס למדריכים המלווים קבוצות נוער למזרח אירופה בכלל ולפולין בפרט, נערך ב"גנזך קידוש השם". הקורס נערך מטעם משרד החינוך ועיריית בני ברק.
ראיון הרב סקולסקי באתר JDN
לרגל יום השואה תשע"ו
משלחת מהשגרירות הגרמנית ביקרה בבני ברק וסיירה ב'גנזך קידוש השם'
ראש העיר, הרב חנוך זייברט, ליווה את המשלחת, והדגיש כי הוא עצמו בן לניצולי שואה ונכד ליהודים שומרי מצוות שהתגוררו בברלין בירת גרמניה
25/10/2015
יחידת הלימוד "כי עמנו-אל" תורגמה לאנגלית
בשורה לדוברי האנגלית! יחידת הלימוד "כי עמנו-אל" תורגמה לשפה האנגלית. זוהי בשורה חדשה ומשמחת למורים ולמורות המלמדים את נושא השואה לתלמידים דוברי אנגלית בארץ ובחו"ל.
נשלמה סריקתו של יומן ניס
נשלמה סריקתה של יומן ניס שנכתב בעת שנות השואה ע"י הרב ישראל יהושע מאירוביץ ז"ל. היומן כתוב בשפת האידיש ובימים אלו עמלים על סיום תרגומו לעברית.
גנזך קידוש השם ערך ערב עדות וזיכרון בנושא "אחים ואחיות של הכרנו"
לרגל השקת הספר "את נשארת שם" - מכתבים לאחות שלא היכרתי
30/04/2014
חדש לפורים!
פרק מתוך הספר "בסתר רעם", הלכה הגות ומנהיגות בעת השואה, מאת הרבנית אסתר פרבשטיין
הסופר ר' יהושע איבשיץ הי"ו ורעייתו הסופרת מרת חנה תחי'
תרמו את האוסף שלהם לגנזך קידוש השם. האוסף מכיל מאות כותרים ביניהם ספרים יקרי ערך. האוסף יועמד לרשות הציבור.
ביקור חברי פורום הטיול המשולב של מכון מופ"ת ב"גנזך קידוש השם"
נושא הכנס היה הנצחת השואה בלמידה חוץ-כיתתית, וחברי הפורום נחשפו לפרויקט "חינוך והנחלה" של "גנזך קידוש השם" המרכז פעילות חינוכית, מגוונת ואטרקטיבית למגוון גילאים וקהלי יעד.
מר שמעון אלקבץ, ראש מינהל התרבות במשרד התרבות והספורט:
"גנזך קידוש השם, החושף את גבורת הרוח היהודית בשואה, ראוי להערכה ולסיוע"
עבור לתוכן העמוד